Magazine

צב”ד משומש מול חדש – יתרונות וחסרונות

צב”ד משומש מול חדש – יתרונות וחסרונות

הוצאה חד פעמית על ציוד בדיקה אלקטרוני ברמה גבוהה יכולה להשתלם בטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר היא חוסכת זמן, משפרת את היעילות של בדיקות אלקטרוניות ומייעלת את העבודה במעבדה. בטווח הארוך ניתן להיעזר בציוד חשוב כגון מחוללי אותות או ספקי כח על מנת לבצע בקרת איכות ולמנוע נזקים. השאלה היחידה שנותרה פתוחה היא האם לקנות צב”ד משומש או חדש, כמו גם מה היתרונות של השכרת צב”ד לעומת צב”ד מחודש.

הפרדה בין סוגים שונים של ציוד בדיקה אלקטרוני

כבר עכשיו צריך להקדים ולומר שאין תשובה חד משמעית לשאלה האם עדיף לקנות צב”ד משומש או חדש. ראשית, לכל צרכן דרישות אחרות ומסגרת תקציב שונה. אלו שיקולים שמשפיעים על ההחלטה ועשויים להטות את הכף לכאן או לכאן. שנית, נדרשת הפרדה ברורה בין סוגים שונים של ציוד בדיקה אלקטרוני: המחיר של אוסילוסקופים לדוגמא שונה לגמרי מהעלות הממוצעת של ספקטרום אנאלייזר או רב מודד, בלי קשר לשאלה אם הציוד עצמו חדש, משומש או מחודש.

צב”ד חדש לראש שקט

על אף האמור לעיל, לציוד בדיקה אלקטרוני חדש מכל סוג יש יתרונות מובהקים. היתרון הבולט ביותר שגם משותף לכל סוגי הצב”ד הוא ראש שקט מבחינת הצרכן. ברכישת צב”ד חדש אין כמעט סיכוי לתקלות, עיכובים או נזקים בשירות. יתרה על כך, צב”ד חדש מיוצר מלכתחילה לפי סטנדרטים מודרניים ולכן המפרט הטכני שלו מתקדם ועשיר יותר לעומת צב”ד יד שניה ישן.

בחירת צב”ד לפי התקציב

ציוד בדיקה אלקטרוני דורש השקעה כספית לא מבוטלת ולא לכל הצרכנים יש את התקציב המתאים על מנת לקנות צב”ד חדש. במילים אחרות, החיסרון היחיד של צב”ד חדש הוא המחיר הגבוה. כל עוד העלות היא לא פקטור בתהליך קבלת ההחלטות, אין עוררין על היתרון של ציוד חדש לעומת ישן. בכל מקרה אחר, צריך לבחון לעומק את מאפייני הציוד ואת אופי השימוש הצפוי בו.

צב”ד משומש לחיסכון בהוצאות

מתוך החיסרון של צב”ד חדש אפשר גם להבין את היתרון של צב”ד מחודש או יד שנייה – חיסכון משמעותי בהוצאות השוטפות. פערי המחירים בין צב”ד חדש וישן יכולים להגיע לעשרות אחוזים, עוד לפני שבודקים אופציה של הזדכות על ציוד ישן במסגרת טרייד אין לצב”ד קיים. בשורה התחתונה, אי אפשר להקל ראש בחשיבות של חיסכון בהוצאות עבור לקוחות בסקטור הפרטי, העסקי והמוסדי שזקוקים לציוד בדיקה אלקטרוני ותלויים בו לשם העבודה השוטפת.

איכות צב”ד יד שניה

ברכישת צב”ד יד שניה צריך לבדוק כל מקרה לגופו ולבדוק את איכות הציוד. כל עוד צב”ד משומש עומד בסטנדרטים הנדרשים מבחינת בקרת איכות, מסוגל לבצע את תפקידו בתנאים רגישים של מעבדות סטריליות ועונה על הצרכים של אנשי המקצוע – הוא משתלם גם מבחינה כלכלית. בכל מקרה אחר, עדיף לוותר ולתת עדיפות לצב”ד חדש.

היתרונות של השכרת צב”ד לפרויקט

קיימת גם אפשרות של השכרת צב”ד לפרויקט חד פעמי. זו אופציה שקורצת למי שרוצה מצד אחד ליהנות מהיתרונות של ציוד בדיקה אלקטרוני חדש ומשוכלל, אך מצד שני להמשיך לחסוך בהוצאות. יתרה על כך, השכרת צב”ד היא הדרך היחידה להשתמש בציוד חדש מבלי להתחייב. תקופת ההשכרה מתואמת מראש וניתן להאריך או לקצר אותה לפי משך התקדמות הפרויקט. בכל הנוגע לפרויקטים חד פעמיים, זו ככל הנראה האופציה המומלצת.

רכישת צב”ד לאחר השכרה

יתרון נוסף של השכרת צב”ד חדש לפרויקט חד פעמי הוא שניתן לבחון את אופי השימוש בו לפני שמשקיעים בו כסף. תקופת ההשכרה מעניקה הזדמנות טובה לראות את הציוד בפעולה ולקבל עליו פידבק מהעובדים. בתום תקופת ההשכרה מחליטים האם לקנות את אותו צב”ד בדגם חדש, משומש או מחודש.

קהל היעד של צב”ד מחודש

צב”ד מחודש מייצג גם הוא דרך ביניים בין היתרונות והחסרונות של צב”ד משומש מול חדש. מחד גיסא, הוא מחודש לפי סטנדרטים מודרניים ומעניק שקט נפשי עם אחרית. מאידך, המחיר שלו זול בהשוואה לצב”ד החדש. מאפיינים אלו של צב”ד מחודש הופכים אותו לכלי מתאים למעבדות, ארגונים גדולים ומפעלים.

מתקשה להחליט? נשמח לספק לך ייעוץ שיתאים את ציוד הבדיקה לצרכיך באופן מדויק. המומחים של אולטסט מחכים לך במספר 09-7400899 עם כל התשובות לכל השאלות.