מידע נוסף

מכשיר למדידת מתח חשמלי

מכשיר למדידת חשמל

מדידת מתח חשמלי היא פעולה שאנו עשויים להידרש אליה בבית ובתעשייה, אלא שלא כל מדידה דורשת את אותן יכולות או אותן תועלות, שיודעים לספק הדגמים השונים של מכשירים המשמשים למדידת חשמל. אז מהם הסוגים השונים של מכשירים באמצעותם ניתן למדוד חשמל? האם מדידת חשמל מיועדת לבדיקת קיומו או אי קיומו של זרם חשמלי, או שהיא יכולה לספק לנו מידע רב ומגוון יותר? מהי רמת הדיוק שניתן להגיע אליה באמצעות מכשירי המדידה הקיימים? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

New
Close

Keysight EDU34450A Smart Bench Essentials Digital Multimeter

HIGHLIGHTS Powerful Measurement Capabilities with Smart Remote Connectivity The Keysight EDU34450A is a modern benchtop digital multimeter (DMM) that is

Fluke 28 II Ex Intrinsically Safe True-rms Digital Multimeter

The new Fluke 28 II Ex is the most rugged and reliable intrinsically safe digital multimeter in the world, waterproof and dustproof (IP67) and able to survive a 10 foot drop to concrete.

Fluke 80 Series V Digital Multimeters: The Industrial Standard

Industrial Multimeter: Fluke 87 V True RMS Industrial DMM, the most trusted industrial multimeter in the business. Designed and built in the U.S.A. Limited lifetime warranty

Fluke CNX C3003 Modular 3-Compartment Soft Case

The CNX C3003 Modular 3-Compartment Soft Case is as versatile as the CNX wireless test tool team. This carrying case contains three adjustable compar...

Fluke 80PK-8 Pipe Clamp Temperature Probe

The Fluke 80PK-8 Pipe Clamp Temperature Probe uses Type-K thermocouple for fast temperature and superheat measurements of pipe surfaces. Buy Online Now.

Keithley Model 3706A-SNFP Six-Slot System Switch, without Front Panel Display and Keypad

Model 3706A-SNFP Six-Slot System Switch, without Front Panel Display and Keypad
NewRent
Close

KEYSIGHT 34398A RS-232 cable kit, DB9(f) to DB9(f) plus adapter DB9(m) to DB25(f).

The Keysight 34398A is an RS-232 cable, 9 pin (f) to 9 pin (f). Standard RS-232 cables are easy to find, but making them work is a different story.
NewRent
Close

KEYSIGHT 34420A Nanovolt/micro-ohm meter, 7.5 digit

7.5 digit micro-ohm meter with high sensitivity DCV and resistance measurements at 100 pV and 100 nano Ohm

KEYSIGHT 34461A Digital multimeter, 6 1/2 digit, Truevolt DMM

$1,460.00
6.5 digit Truevolt DMM with patented Truevolt technology for greater accuracy and quicker measurement insights. Replacement for model 34401A.
NewRent
Close

KEYSIGHT 3446ACCU Upgrade – accessory kit for 34460A – test leads, USB cable

3446ACCU provides the accessory kit for the 34460A including the documentation CD, test leads and USB cable.

OWON B35 Digital Multimieter

OWON 3 5/6 Digital Multimeter With Bluetooth + function as 3 in 1 : datalogger + multimeter + temperature meter

R&S HM8118 LCR Bridge/Meter

HM8118 LCR Bridge/Meter - 200kHz LCR-Bridge HM8118

מכשיר למדידת מתח חשמלי הוא מונח גג למכשירים רבים

כשאתם מחפשים פתרון שיאפשר לכם לבצע מדידת מתח חשמלי, אתם לאו דווקא זקוקים לנתוני המתח (הנמדד ביחידות וולט) ואתם לאו דווקא זקוקים לנתוני מתח בלבד, אחרת יכולתם להסתפק בבדיקה פשוטה שמבצעים עם מד מתח חשמלי. מכשירים למדידה חשמלית הם מכשירים המאפשרים לנו למדוד שורה של פרמטרים חשמליים שונים למטרות שונות. כך למשל, אם מדובר במדידה ביתית, סביר להניח שאתם זקוקים לאותו מכשיר למדידת חשמל שיודע לומר לכם האם זורם או לא זורם חשמל בנקודה מסוימת. אם אתם בונים, בודקים או מתקנים מערכת חשמלית כלשהי, תצטרכו מכשיר שיודע לתת לכם ערכים מדויקים ולא רק של מתח חשמלי. ביישומים תעשייתיים מכשירים אלה יכולים כבר לתת מגוון רחב מאוד של אינדיקציות חשמליות ברמת דיוק גבוהה מאוד ובנתונים חשמליים גבוהים מאוד, שמכשירים ביתיים אולי לא יעמדו בהם כלל.

סוגים שונים של מכשירי מדידת חשמל

ישנם מספר סוגים של מכשירים למדידת נתוני חשמל וכאשר אתם מחפשים מכשיר לבדיקת מתח חשמל, חשוב שתבחרו את המכשיר הספציפי שיודע לתת לכם מידע אודות הנתון הזה שמעניין אתכם. ערכנו עבורכם כאן רשימה (חלקית) לדוגמא של מכשירים המודדים את הפרמטרים החשמליים שאתם עשויים להיות מעוניינים למדוד:

– אמפרמטר:  מכשיר למדידת זרם חשמלי (הנמדד ביחידות של אמפר). מכשיר מדידה זה יאפשר לכם לוודא שהזרם החשמלי בנקודה שאתם מודדים אינו נמוך מדי (לא ייתן מספיק כוח למכשיר המחובר אל הנקודה) או גבוה מדי (יגרום לנזק עד כדי שריפה של המכשיר המחובר לנקודה).

– אוהם-מטר: מכשיר למדידת ההתנגדות החשמלית של הרכיב בו עובר זרם חשמלי. חשוב בעיקר בתחומי התאורה (מנגנוני עמעום אורות, למשל) ומערכות שמע ותקשורת, בהן חשוב מאד לדעת מה ההתנגדות של הכבלים בהם משתמשים.

– אוסצילוסקופ:  מכשיר שמודד את המתח החשמלי כפונקציה של זמן ומציג את הזרם החשמלי כגלי תדר.

– מד קיבול:  מכשיר ייעודי המיועד לבדוק קבלים חשמליים.

– טסטר: מכשיר, בדרך כלל בצורת מברג, המאפשר בדיקת קיום או אי קיום של זרם חשמלי בנקודה הנבדקת.

– רב מודד:  מכשיר משולב המאפשר מדידה של כמה פרמטרים שונים לרבות מתח, זרם, התנגדות, השראה וקיבול.

למה נועדו מכשירים אלה אם ישנו הרב מודד?

אם קיים רב-מודד שכזה, מדוע בכלל לטרוח ולעבוד עם מכשירי מדידה היודעים למדוד רק פרמטר אחד ויחיד? הרב מודד הוא אולי המכשיר הפופולארי ביותר בבתים פרטיים וגם בקרב בעלי מקצוע רבים, אלא שמכשיר זה לא יודע לספק את אותן יכולות מדידה כמו מכשירים ייעודיים. כך למשל, מכשיר למדידת חשמל שמיועד למדידת תנודות חשמליות (אוסצילוסקופ) יוכל לספק לכם מידע חשוב בתהליכי תיקון של מכשירים ומערכות חשמל ושאותו לא יודע לספק לנו הרב מודד. גם אמפרטר ייעודי יוכל לספק לנו מידע מדויק יותר, רב יותר ועבור זרמים גדולים וחזקים יותר ביחס לרב מודד הביתי.

מכשיר למדידת מתח חשמלי

זה קצת כמו להשוות אולר רב כלים לארגז ובו כלים נפרדים – אם אין ברירה אז משתמשים באולר, למרות שהמברג שלו קשה יותר ופחות נוח לתפעול, הסכין שלו בעלת להב קטן יותר, החלק של המשור יעבוד על ענפים קטנים, אבל לא תוכלו לעשות איתו מה שמאפשר משור באורך 30 ס״מ. בעלי מקצוע מסתובבים עם ארגז כלים מקצועיים וכל כלי עבודה שלהם מיועד לבצע מטלה מסויימת באופן המיטבי האפשרי. אותו הדבר נכון לגבי מכשירים למדידת פרמטרים שונים של חשמל – או שבוחרים ברב-מודד ״כל יכול״, כביכול – או שבוחרים עבור כל משימה את מכשיר המדידה המדוייק והטוב ביותר שיודע למדוד באופן מהימן את הנתון שאתם זקוקים לו.

איפה קונים מכשור איכותי למדידת נתוני חשמל?

אצלנו בחברת Alltest תוכלו למצוא מגוון רחב של מכשירים לבדיקת נתונים שונים של חשמל, בהם מודדי השראות חשמליות, זרמים ומתחים חשמליים, אוסילציות/תנודות חשמליות, מכשירים לביצוע אנליזת ספקטרום, טסטרים למיניהם וכמובן כולם ברמה מקצועית גבוהה מאוד. בחברת Alltest תוכלו למצוא בעיקר מכשור מקצועי לתעשייה ולגופים מקצועיים, אך לא זנחנו את המשתמש הביתי, כך שגם אלו יוכלו למצוא אצלנו את מכשירי המדידה האיכותיים ביותר עבורם. לפרטים נוספים ומידע על המכשור והשירותים המסופקים על ידינו, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 09-7400899 ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ועניין.