Magazine

כיול ציודי בדיקה אלקטרונים

כיול ציודי בדיקה

על מנת לוודא באופן מהימן את איכותו של ציוד בדיקה ומדידה, חשוב לבצע כיול בתדירות קבועה וברמת עומק ודיוק אופטימליים. הכיול נועד לקביעת רמת דיוק של מכשיר מדידה והוא מתבצע הן על ידי ציוד טכנולוגי מתקדם והן על ידי מגע ידו של טכנאי מקצועי ומנוסה.

ציוד בדיקה אלקטרוני משוכלל ומתקדם ככל שיהיה, בשלב מסוים של חייו יגלה נטייה לאי דיוקים ובעיות בלאי הנובעות משחיקה טבעית של שימוש רב לאורך זמן. גם מכונית חזקה ומשוכללת בשלב מסוים תסבול מבעיות של בלאי טבעי ולכן חשוב לבצע בדיקות וטיפולים בזמן על מנת להאריך את חייה ככל שניתן.

כיול בתדירות גבוהה

קל וחומר כשמדובר במכשירים עדינים כמו ציוד מדידה או ציוד בדיקה. חשוב להבהיר כי ציוד בדיקה הוא בעל חיי מדף ארוכים ויכול להיות לשימוש מצוין לאורך זמן. כאשר מתבצע כיול בתדירות גבוהה תוצאות המדידה של המכשיר תהיינה מהימנות ומדויקות. גם צב”ד יד שנייה אשר תוחזק באופן ראוי טופל כפי הנדרש, ייתן תוצאות מהימנות ביותר.

 

ציוד בדיקה הוא ציוד מורכב הכולל מרכיבים מתחום המכניקה האלקטרוניקה והמחשבים ומשמש מגוון רחב של תחומי תעשייה. דיוקם של מכשירי מדידה הוא חשוב ביותר בכל התחומים ובעיקר כשמדובר על נושאים בטיחותיים כמו חישובים בתחום הנדסת הבניין, כבישים, גשרים ועוד. לכן כיול ציוד בדיקה, קריטי וחשוב כי יעשה על ידי איש מקצוע מנוסה ובעזרת מכשור מתקדם.

על פי הוראות היצרן

כל יצרן מפרט בהוראות מפורשות את דרישות החוק לתדירות הכיול. יש להקפיד על הוראות אלה על מנת לוודא את מהימנות הציוד. שימוש בציוד בדיקה אשר לא עבר כיול ברמה ובתדירות הנדרשת עלול לגרור כנסות כבדים ובמקרים קיצוניים להפרה של דרישות בטיחותיות וגרימת אסונות כבדים.

ועוד בשלב הייצור

ציוד בדיקה מטרתו בין השאר לבחון את תקינותן של מערכות וכשירותם של מוצרים שונים הנמצאים בשימוש של חברות. ציוד בדיקה מסוגל לבחון את איכותן של מערכות חשובות ומוצרי תעשייה שונים עוד בשלב הייצור ובטרם יציאתם אל השוק. מדדים אלו מאפשרים ללקוחות לוודא כי הרכישה נכונה ואינה מסכנת את רמת הביצוע והמוניטין שלהם.

השלכות חמורות בהעדר כיול מקצועי

מכשירי הכיול, מתקדמים ואיכותיים ככל שיהיו, הם רק היבט אחד של בדיקה חשובה זו. כיול מעמיק של מכשירי מדידה חייב גם להעשות על ידי אנשי מקצוע מהימנים, מקצועיים ומנוסים. ההשלכות של מכשירי מדידה אשר אינם מכוילים כנדרש עלולות להיות הרות אסון כאשר העומדים מאחורי הרשלנות המקצועית של העדר כיול, קרוב לוודאי ידרשו לשלם מחיר כבד.

מקפידים על איש מקצוע מקצועי ואמין

טכנאי מומחה הוא בעל היכרות מעמיקה עם סוגי מכשירי המדידה השונים, עם הדקדקנות המורכבת של דרישות החוק, עם התקנים השונים ורמות הבטיחות הנדרשות וכ”ו. רק חברה רצינית ובעלת מוניטין בתחום מסוגלת לספק כיול ציודי בדיקה כנדרש וליצור עבורך שקט בידיעה כי המערכות השונות והמכשור אשר ברשותך, ממלאים את יעודם כהלכה.

בוחרים בחברה הנכונה

ישנן חברות המוכרות ציוד בדיקה על שלל סוגיו ומאפשרות קנייה או השכרה של ציוד, קניית ציוד חדש או משומש, ציוד מתקדם כמו מחוללי אותות, ספקי כוח, אוסילוסקופ, רב מודד, אולטסט, בדיקות חומרה ועוד. חברות מבוססות ובעלות מוניטין המתפרסות על כל תחום ציוד הבדיקה והמדידה, הן בדרך כלל חברות מקצועיות המסוגלות להעניק שירות מהימן בתחום כל כך רגיש וחשוב.

חברה המחזיקה בציוד דיגיטלי ו-RF עם כל הציודים הנלווים לציוד בדיקה, מלאי גדול ומיידי, חברה המעניקה שירות אדיב ויחס מקצועי, המעסיקה טכנאים מקצועיים ומנוסים, כל אלה ועוד, מעידים על חברה שהיא בחירה נכונה עבורך ועבור הציוד שלך.

כיול מדויק מתחיל בניסיון מקצועי

בעידן טכנולוגי המתפתח בקצב מסחרר, עולם התעשייה מתחדש בכל רגע נתון בציוד משוכלל וחדשני ומציב אתגרים מחודשים לייצרנים של ציוד מדידה ובדיקה. כיול ציודי בדיקה נעשה מורכב ודורשני יותר ויותר ככל שציוד הבדיקה הוא משוכלל ומורכב. לכן נדרש ידע מעמיק בתחום כאשר הטכנאים המבצעים כיול ציודי בדיקה עברו את ההכשרה המתאימה וצברו ידע מעשי וניסיון מוכח. רק חברה רצינית ומקצועית תספק טכנאים אשר יבצעו כיול מהימן ובעל תוצאות מדויקות.

ציוד בדיקה אלקטרוני לחברות היי טק למשל הוא מוצר מאוד מתקדם אשר לא כל חברה יש לה את ההכשרה והידע הדרושים לטפל לתחזק ציוד מסוג זה. מומלץ מאוד לברר לפני ביצוע רכישה אם החברה מוכרת או משכירה גם ציוד מסוג זה. רק חברות רציניות מחזיקות בציוד המתקדם ביותר ולכן הן החברות המומלצות ביותר.