Magazine

חיי מדף של אוסילוסקופ

חיי מדף של אוסילוסקופ

יש להבדיל בין שני מושגים דומים הקשורים לעולם התעשייה ואשר נותנים אינדקציה לגבי טיבו של מוצר. כשמדברים על חיי מדף של מוצר הכוונה לזמן אשר הוגדר על ידי היצרן שבו יכול מוצר מסוים לחיות על מדף לאחר אשר יצא מפס היצור ולהימכר ללקוחות. אורך חיים לעומת זאת הוא מושג המתאר את אורך חייו של מוצר מיד לאחר אשר יצא מן האריזה אל העולם הגדול.

יעודו של האוסילסקופ הוא במעקב אחר פעילותם של מעגלים אלקטרוניים כאשר נעזרים בו אנשי מקצוע במעבדות שונות או סטודנטים במעבדות לימוד. האוסילסקופ הוא אחד המכשירים החשובים בכל תחומי התעשייה בארץ ובעולם. לאוסילוסקופ אפשרויות מדידה שונות וכך הוא מתאים את עצמו לצורכי הלקוח, בין אם מדובר למשל במעבדות פיתוח או בשונה, מעבדות תחזוקה.

מכשירים שונים פונקציות דומות

ישנם דגמים וסוגים רבים של אוסילסקופ אך בדרך כלל כל המכשירים הם בעלי אותן הפונקציות. כאשר ברשותך מכשיר חדש אשר אין לך היכרות אתו, כל שעלך לעשות הוא לשחק מעט עם הפונקציות השונות, או במילים אחרות ניסוי וטעייה קצר עד להשתלטות מהירה על המכשיר. האוסילוסקופ המודרני מתקדם מאוד מבחינה טכנולוגית וקשה להשוות אותו לדגמים הישנים. יכולות המדידה של האוסילוסקופ החדיש הן גבוהות ומדויקות מאוד ועל פי כמות הזיכרון של האוסילוסקופ כך מדידת האותות מעמיקה ומדויקת.

אנאלוגי לעומת דיגיטלי

כיום כמעט ואין מייצרים יותר אוסילוסקופ אנאלוגי ורוב רובו של השימוש הוא באוסילוסקופ דיגיטלי, אם כי אין להקל ראש ביתרונותיו של המכשיר האנאלוגי ולכן במעבדות מסוימות עדיין משתמשים בשני הדגמים ועל ידי כך מנצלים את היתרונות של שניהם. חברות המוכרות אוסילוסקופ, דואגות לתחזק אותו נכון ובתנאים אופטימליים כיוון שמדובר במכשיר עדין ומורכב.

הכל עניין של תחזוקה

אורך חיי המדף של אוסילוסקופ נקבע על פי הוראות היצרן ורמת התחזוקה של בעלי העסק. כאשר מתבצע טיפול וכיול בתדירות מספיק גבוהה, כאשר מקפידים על ניקיון ומונעים הצטברות של אבק וכאשר עוקבים בצורה רציפה אחרי איכותו ואחרי תפקודו של האוסילוסקופ, אורך חייו הוא משמעותי ביותר ויכול להימכר בבוא הזמן גם כציוד משומש או מחודש תלוי בטיפול שהוא עובר.

מקור התקלה

במסגרת יעודו כמכשיר מדידה ובדיקה של מעגלים אלקטרוניים האוסילוסקופ מגלה תקלות במיכשור אלקטרוני ולא זו בלבד, הוא מסוגל לאתר את מקור התקלה. זאת אחת הסיבות לכך כי מדובר במכשיר כל כך מבוקש בקרב תעשיות בכל העולם. לכן צרכנים רבים מבקשים ללמוד את אורך חיי המדף של אוסילוסקופ ולוודא כי מכשיר חיוני זה יבצע את יעודו כהלכה.

חברות רציניות ומקצועיות

חברות מקצועיות ומאוד רציניות המספקות ציוד בדיקה ומדידה, מתגאות בציוד האיכותי שלהן ובמגוון הגדול שהן מציעות. בבואך לרכוש או לשכור ציוד בדיקה יש לך אפשרות לקבל מושג מהימן על מקצועיותה ומהימנותה של החברה שממנה מתבצעת הרכישה. חברה המציעה מגוון רחב מאוד של מכשירים ובכלל זה גם המתקדמים ביותר, כמו ציוד בדיקה אלקטרוני להיי טק, היא לרוב חברה רצינית ביותר וזו בהחלט דרך טובה לקבל מדד מהימן.

מגוון אפשרויות

חברות רציניות מציעות מגוון של אפשרויות עיסקה כגון קנייה, השכרה, טרייד אין וקנייה לאחר השכרה ולאחר אשר הלקוח בחן בשטח את המיכשור. חברה רצינית מכירה היטב את צורכי השוק ומודעת לצורך של לקוחות לא פעם לבצע השכרה של ציוד ולאו דווקא חדש מהניילון. כמו כן, חברה מקצועית ומנוסה יודעת לבצע חידוש של מכשירי בדיקה משומשים ולמכור אותם במחיר משתלם ובמצב איכותי מאוד ומוכן לשימוש.

חיים ארוכים על המדף

אוסילוסקופים, ציוד בדיקה אלקטרוני, מחוללי אותות, ספקי כוח ועוד רבים הם רק קצה הקרחון במגוון העצום אשר חברה רצינית המכבדת את עצמה מחזיקה במלאי ומציעה למכירה. חברה כזו מכירה את השוק היטב ובקיאה בצורכי הלקוחות. אורך חיי המדף של אוסילוסקופבחברה כזו הרואה לנגד עיניה את הלקוחות ודואגת לשביעות רצונם, כמו גם אורך חייו של מיכשור אלקטרוני עדין ומורכב הוא רב ואיכותי מאוד.

דגש על תקינות המכשירים

אין טעם לבצע עיסקאות בנושא ציוד בדיקה עם חברות מפוקפקות אשר אינן מספיק מוכרות אלא רק דרך חברה גדולה ובעלת מוניטין. ציוד בדיקה הוא בעל השפעה מכרעת הרבה פעמים גם בנושאים הקשורים לבטיחות ולכן אין להקל ראש בצורך באיכות גבוהה של הציוד. זהו צורך בסיסי ונכון ולכן חברות מקצועיות שמות דגש כל כך נרחב בתקינותם של המכשירים.