מתעניינים ברכישת אוסצילוסקופים למעבדה? בדומה לרכישת סנסורים או מד מתח, קיים צורך לבחרו כראוי את המכשיר המהימן והמדויק לעבודה של הצוות, כדי שתוכלו לקבל את תוצאות הבדיקה המדויקות והחדות ביותר. לשם כך, ציינו עבורכם כמה טיפים ומידע כללי שייתכן ויעזור לכם בדרך לרכישה המוצלחת.

אתם בטח יודעים, אבל עדיין …

אוסצילוסקופים הינו מכשיר אשר נועד לשקף תנודות, כלומר, מדובר במכשיר שנודע למדוד אותות ממקור מתח חשמלי. המכשיר משמש בתעשייה למגוון שימושים, אולם לעניינו – מדובר במכשיר אשר משמש כצב”ד (ציוד בדיקה במעבדות וכד’) עבור איתור תקלות קיימות בציוד מסוים, על פי השינויים הנצפים באוסצילוסקופ הנוגעים למתח החשמלי.

במעבדות אלקטרוניקה בפרט, השימוש במכשיר זה מתקיים על בסיס יום יומי, ולכן – מדובר במכשיר בעל חשיבות גבוהה מאוד לעבדות הצוות ולתפוקת המעבדה כולה. בכלל, חוסר דיוק שיתקיים חלילה במכשיר זה יכול לגרום לתקלות נוספות בציוד או במכשור שעליהם עובדים במעבדה, פשוט משום שהתקלה לא התגלתה במלואה או על כל פנים, שלא התגלתה בזמן.

אוסצילוסקופ למכירה

כיצד לבחור אוסצילוסקופ למעבדה?

חלק מהטיפים אשר ניתן להלן, יסייעו לכם בבחירת ציוד נוסף למעבדה, כמו סנסורים או מד מתח. כמו כן, חשוב מאוד להתאים את העצות לאופי הפעילות במעבדה הספציפית שלכם (או לנישה בה אתם עוסקים).

איכות המכשיר: היות ומדובר בציוד מדידה או בדיקה, יש מטבע הדברים, צורך לוודא כי מדובר במכשיר מהימן ומדויק אשר יספק לכם מידע נכון בזמן הבדיקה. לכן, יש לוודא כי האות על המסך הינה ברורה דיו, כי המשכיר עצמו מסוגל לקלוט שינויים קטנים במתח אשר אתם מעוניינים לבדוק, וכמובן – שמודבר במכשיר אשר מראה נתונים אמיתיים בזמן הקצר ביותר.

אורך חיי המכשיר – נכון שקשה לצפות מראש מה יהיה אורך החיים המדויק של המכשיר, אולם, יש לזכור כי קיימות חברות מוכרות בשוק, אשר ידועות כיצרניות איכותיות של מכשירים שמחזיקים זמן רב.

במידה ואינכן יכולים לרכוש את המכשיר הרצוי, כדאי לשקול להשכיר מכשיר איכותי מחברה מוכרת לטווח הארוך או אפילו הקצר, כדי שתוכלו להיות בטוחים שיש בידיכם מכשיר מהימן.